T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KARAMAN / MERKEZ - Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi

Türkiye´nin İlk Sanal Gerçeklik Arapça Dil Sınıfı Okulumuzda Açıldı

Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik Arapça dil sınıfı okulumuzda açıldı. Sanal gerçeklik Arapça dil sınıfının açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, Hanımefendi Zehra Meral, daire amirleri, milli eğitim şube müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul yöneticileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını Okul Müdürümüz Mehmet Çalışkan yaptı. Mehmet Çalışkan Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak önemli aşamalar kaydettiğimizi, okul olarak teknolojik projeler ürettigimizi belirtti.  Mehmet Çalışkan, "Yazmış olduğumuz proje kapsamında, sanal gerçeklik ile Arapça dil eğitim sınıfını açmayı başardık. Projede emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Okul Müdürümüz Mehmet Çalışkan'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, sanal gerçeklik ile Arapça dil eğitim sınıfının açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. İhsan Erkul, "Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un 2023 Eğitim Vizyonunda ifade ettiği gibi yabancı dil öğretiminde yeni yöntemlere geçilecek. Bu yöntemlerden biri de dijital verileri kullanmaktır. Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi bu anlamda bu yöntemi proje haline getirip hayata geçirmiştir" diye konuştu.

Yabancı dil eğitiminde yapılan yöntem değişikliğinin neticesinde öğrencilerin önemli başarılar elde ettiğinin altını çizen Daire Başkanı İhsan Erkul, "Artık gramer merkezli bir dil eğitimi başarıya ulaştırmıyor. Bizler yıllarca çorba içmedik. Çorbanın içindeki tuzu yedik. Yeni yöntemlerimizle öğrencilerimiz daha kalıcı bir dil eğitimden geçmiş olacak. Öğrencilerimiz kendi kültürümüzü merkeze alıp diğer kültürleri de öğrenecek. Yani ideali olan öğrenciler yetişerek gönül coğrafyamıza hizmet edecek. Bu örnek sınıfın açılmasında emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu'na, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Çalışkan'a ve öğretmenlerimize teşekkür ederim" dedi.

Konuşmaların ardından açılışa geçildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Daire Başkanı İhsan Erkul ve Hanımefendi Zehra Meral ile birlikte açılış kurdelesini kesti. İl Müdürü Kuntoğlu ve Daire Başkanı Erkul sanal gözlüğü takarak Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesinde arapça eğtim alanı olarak oluşturulan sanal gezintiye çıktılar. 

25-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 25.10.2018 - Güncelleme: 04.05.2020 15:40 - Görüntülenme: 795
  Beğen | 7  kişi beğendi